Hakkımızda

Gaziantep Çölyak Derneği adıyla kurulan dernek 2908 sayılı Dernekler Kanunu’nun çerçevesinde Dernekler Müdürlüğü Dernekler Masasında yerini almış. 2017 yılının Haziran ayı itibariyle de yasal olarak çalışmalarına başlamıştır.

Dernek kurmak kadar, onu yaşatmak ve dernek tüzüğünün gerektirdiği çalışmalarda ve etkinliklerde bulunmak her şeyden önemlidir. Gaziantep Çölyak Derneği çölyak aileleri birlik ve beraberlik göstererek kurulmuş bir sivil toplum örgütüdür.

Derneğimiz kurulduğu günden beri Gaziantep’de gönüllü olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Derneğimizin amacı ; yaptığı ve yapacağı çalışmalarla çölyaklıların günlük yaşantılarını kolaylaştırmak, çölyak hastalığı hakkında kamuoyunu bilinçlendirmek, glutensiz yiyeceklerin üretimi ile ilgili olarak yerli üretici firmalarla çalışmalar yapmak, Yerel yönetim ve Bakanlıklarla çölyaklıların sosyal hakları konusunda görüşmelerde bulunmak , çölyak konusundaki gelişmelerden üyelerini haberdar etmektir.

Çölyak hastalarının birebir gözlemlerinin yapılmasını, böylece hastalığın tanı ve tedavisinde katkıda bulunulmasını sağlamaktadır.

Glutensiz diyet yiyecekleri konusunda üretici ve ithalatçı firmalarla işbirliği yaparak bu ürünlerin toplumun her kesimi tarafından satın alınabilecek şartlarda teminini sağlamaktadır.

Ülkemizde yaşayan çölyaklı veya glutensiz beslenmeyi tercih eden ailelere ve bireylere hizmet etmekten yönetim olarak onur duymaktayız. Çölyaklı bireylerin her zaman  yanında olma felsefemiz derneğimizin olmazsa olmazıdır.

NOT : GAZİANTEP ÇÖLYAK DERNEĞİ ŞEHRİMİZ’DE TEK RESMİ ÇÖLYAK DERNEĞİ OLMAKLA BİRLİKTE BAŞKA BİR DERNEK VEYA DERNEKLERDEN BAĞLANTISI YOKTUR.